wolontariat

Szkolny wolontariat

W dniach od 14-18 XI 2018 w Krakowie odbył się II Światowy Dzień Ubogich. Nasza szkoła wzięła w nim udział.

Najważniejsze imprezy tego wydarzenia odbywały się w Namiocie Spotkań – specjalnie do tego celu wystawionym – na Małym Rynku. W posłudze wolontaryjnej brały udział uczennice klasy 8b i 8c: Wiktoria Bartkowiak, Weronika Chrząścik, Magdalena Gądek, Marta Krzysztańska, Aleksandra Przewoźnik i Oliwia Sabała oraz pani Anna Korzonkiewicz. Przekazano dary od uczniów naszej szkoły -w postaci czapek, szalików, rękawiczek, skarpetek oraz dwóch kurtek zimowych (54sztuki)- a te okazały się na wagę złota!. Do naszych zadań należało: wydawanie posiłków, obsługa bufetu oraz punktu informacyjnego, a także indywidualne rozmowy z bezdomnymi. Największą atrakcją stały się jednak wspólne tańce przy muzyce. Atmosfera była bardzo gorąca! Przeżyliśmy wspólnie piękne chwile i zamierzamy powrócić tu za rok.