Warsztaty z programowania

 W piątek 5 października odbyły się w naszej szkole warsztaty z programowania. W zajęciach wzięło udział 15 dziewczynek z klas II, III i IV, w wieku od 7 do 11 lat.  Warsztaty przeprowadzone zostały przez panią Annę Szwiec z Fundacji “Kosmos dla dziewczynek”, która dba właśnie o zachęcenie  dziewczynek do zawodów związanych z programowaniem. 

 

Dzieciaki poznały swoje kompetencje informatyczne, które później mogą wykorzystać w pracy w grupach. Zapoznały się z tym jak działają roboty Wondera Dash i Dot oraz zaprogramowały kosmiczną misję dla robotów.

Samodzielnie stworzyły program, dzięki któremu Dash i Dot działali zgodnie z poleceniami. 

Dash dzięki licznym sensorom reaguje na głos, odnajduje przedmioty, porusza się, tańczy i wydaje dźwięki, a wszystko to z poziomu kilku intuicyjnych, graficznych aplikacji do wyboru, które z łatwością można obsługiwać z tableta bądź smartfona. 

Dot to jego młodszy kolega który mówi, zmienia kolory czy mruga oczkiem.

Dzięki świetnej zabawie dziewczynki weszły w świat programowania, tworzyły zdarzenia i algorytmy dla poszczególnych robotów. Musiały się skupić, myśleć logicznie i rozwiązywać pojawiające się po drodze problemy. 

 Nauka przez zabawę czy może być coś lepszego?

Bardzo serdecznie dziękujemy pani prowadzącej za przeprowadzone zajęcia i pani Małgorzacie Dziedzinie za możliwość zorganizowania warsztatów. 

Organizatorki w szkole:

 mgr Joanna Zając i mgr Wiesława Dziedzic