Spotkanie z Patrickiem K.Addaim

Niezwykłe spotkanie autorskie

25 maja 2018 roku w zaprzyjaźnionej Filii nr 20 Biblioteki Kraków odbyło się, po raz pierwszy w Polsce, spotkanie z  obcojęzycznym autorem książek dla dzieci pochodzącym z Ghany Panem Patrickiem K.Addaim.

W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 3b i 3d. Wszyscy znakomicie się bawili, bo autor swoje opowieści ubarwiał grą aktorską- robił „miny”, tańczył, poruszał się jak bohaterowie jego utworów. Często towarzyszyła mu rytmiczna, afrykańska muzyka, która zapraszała do tańca. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Autor to radosny, otwarty człowiek, z dużym poczuciem humoru, wspaniały gawędziarz. Podczas wywiadu                   z publicznością udało się dowiedzieć jak powstały napisane książki, jak wyglądają szkoły                  w Ghanie, co lubią jeść afrykańskie dzieci, jakie mają tradycje i wiele innych rzeczy. Przeżyliśmy niepowtarzalne chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.