Spotkanie autorskie Z Waldemarem Cichoniem

Spotkanie autorskie

23 V 2018r. klasy I – III zebrały się w sali gimnastycznej by uczestniczyć w  zorganizowanym przez bibliotekę szkolną spotkaniu autorskim z p. Waldemarem Cichoniem.  Gościa powitali p. dyr. Ewa Nering oraz licznie zebrani uczniowie wraz z nauczycielami.

Waldemar Cichoń jest autorem serii cenionych i lubianych książek dla dzieci (m. in. serii o niesfornym kocie Cukierku). Pozycja pt. „Cukierku, Ty łobuzie!” znalazła się w nowym obowiązującym od września kanonie lektur szkolnych MEN.

W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni. Autor wplatał w swoje wypowiedzi ciekawe informacje dotyczące historii, współczesności i przyszłości książki oraz krótkie anegdotki.

Następnie kilkanaście minut poświęcił na głośne czytanie fragmentów swoich tekstów.

W dalszym etapie spotkania  odpowiadał na pytania słuchaczy. Okazało się, że jest to dla wielu uczniów  bardzo interesujący temat, więc pytań było sporo.

Istniała też  możliwość zakupu książek z dedykacją autora.

Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze.

M. Wierzbicka