Spektakl Akademia Pana Kleksa

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami udali się na spektakl pt. „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów Teatru Nowego.

Jest to opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki, który wspólnie z innymi chłopcami odbiera nauki w szkole Ambrożego Kleksa. Będący adaptacją powieści Brzechwy spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego to wędrówka do krainy dziecięcej wyobraźni, opowieść o dorastaniu, w którym to, co realne i prawdziwe, miesza się z tym co wyśnione i magiczne. „Akademia Pana Kleksa” staje się tutaj szkołą marzeń, w której najważniejsza jest kreatywność i otwartość na to, co nas otacza. Ambroży Kleks uczy swoich wychowanków przede wszystkim tego, że muszą być odpowiedzialni za siebie i za innych. Dając im ogromną swobodę w poznawaniu świata i siebie samych, pozwala im wchodzić w dorosłość. Dba również o to, aby w ich życiu nie brakowało zabawy. Ambroży Kleks wie doskonale bowiem, że nic tak nie zniechęca do pracy i nauki, jak nuda.
Naszym uczniom bardzo podobała się adaptacja znanej wszystkim lektury szkolnej, a wraz z aktorami współtworzyli sztukę aktywnie uczestnicząc w spektaklu.