ślubowanie

W dniu 14 października odbyło się Ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole. Na początku pierwszaki przedstawiły przygotowany program artystyczny pod opieką swoich wychowawców. Każdy uczeń recytował wiersz i klasy zatańczyły dwa tańce: walca i rock and rolla. Występy się podobały i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.
Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.
Po życzeniach i podziękowaniach zakończyła się część oficjalna i uczniowie przeszli do swoich klas na poczęstunek.