Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

W tym roku po raz pierwszy również nasza szkoła wzięła w nim udział. Wprawdzie pogoda wyjątkowo nie sprzyjała rowerowej aktywność jednak mimo tego wielu uczniów z naszej szkoły wytrwale przyjeżdżało na zajęcia rowerem, hulajnogą, deskorolką a nawet wrotkami. Wszystkim gratulujemy wytrwałości i samozaparcia.

Pamiętajmy jednak, że była to rywalizacja, indywidualna i klasowa, dzięki, której można było wygrać nagrody indywidualne bądź klasowe. W tym roku najlepszą i najbardziej aktywną klasą okazała się 5a (I miejsce), tuż z nią 2 a (II miejsce)  jako trzecia klasa 5c.  Nagrodami klasowymi są wycieczki ufundowane przez sponsorów kampanii min., gra terenowa w Centrum Edukacji Lotniska w Balicach, Zajęcia warsztatowe z robienia ciasteczek czy zajęcia muzealne – „Stara Szkoła”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział. Nagrody indywidualne – oświetlenie do rowerów, otrzymało 64 uczniów plus dwóch nauczycieli. Na uwagę zasługuje fakt, iż do naszej zabawy włączyło się wielu uczniów z klas I -III.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

I tego wszystkim życzymy.