Program  Stars – rowerem do szkoły

Drodzy rodzice w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do projektu Stars- rowerem do szkoły. Celem jest promowanie roweru (ale też hulajnogi, deskorolki) jako najlepszego środka podróżowania min. do szkoły.

Program Stars skupia się na wdrażaniu młodych uczestników ruchu do korzystania z roweru na linii szkoła – dom. Podróż do szkoły jest najczęściej krótka i nie przekracza 5 km. Taki dystans można swobodnie pokonać rowerem. Priorytetem projektu  jest zapewnienie długoterminowej zmiany kultury wśród dzieci i młodzieży.

Chcemy aby dzieci przekonały się, że rower, hulajnoga to najlepszy sposób poruszania się na małych dystansach a przede wszystkim atrakcyjny i zdrowy.

Program adresowany jest do szczególnie do klas IV i V, ale liczymy na zaangażowanie wszystkich uczniów. W końcu zdrowy tryb życia jest  ważny dla każdego.

W ramach działań w szkole będą organizowane różne wycieczki, spotkania np., z serwisowania, warsztaty, przedstawicielami Fundacja Otwarty Plan, którzy wspierają nas w tym projekcie  i inne zajęcia promujące jazdę na rowerze, również te organizowane przez Urząd Miasta Kraków. Ponadto zajęcia z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej odnośnie bezpieczeństwa na rowerze.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia naszych działań.

Dołączam link do strony programu:  http://starseurope.org/pl/about_stars.php

Koordynator programu Wiesława Dziedzic