Obchody Dnia Patrona 1 marca

Tu możesz oglądnąć film z przedstawienia

Na pamiątkę koronacji Władysława Jagiełły na króla Polski, co roku w naszej  szkole uroczyście obchodzony jest Dzień Patrona.

Zgodnie z tradycją 1 marca w sali gimnastycznej spotkali się nauczyciele i uczniowie, aby godnie uczcić pamięć Patrona. Pod pamiątkową tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze.

Następnie wszyscy udali się do kościoła Świętej Jadwigi Królowej na uroczystą mszę świętą.

W tym czasie uczniowie klasy V a i V b, pod opieką wychowawców pani Magdaleny Jabłońskiej i  pani Barbary Oparowskiej,  przygotowywali się do występu na scenie Sali Teatralnej. Przygotowaniom towarzyszyły ogromne emocje.

Na „Wycieczkę z Patronem” zabrali całą szkołę. Przed oczami widzów przewinął się korowód postaci historycznych i współczesnych. Młodzi aktorzy pokazali, że królewska para polskich władców to wzór do naśladowania, a historia wcale nie musi być nudna.

Z widzami pożegnali się słowami:

Królu Władysławie, tak Cię szanujemy,

za Twoją obecność bardzo dziękujemy.

W dniu Twojego święta

Kłaniamy się nisko

bądź z nami na zawsze

i bądź z nami blisko.

Za przedstawione widowisko uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci.

????????????????????????????????????

DSC_1755 DSC_1772