„ Książki naszych marzeń”

W r. szk. 2015/2016  szkoła uczestniczyła w ministerialnym programie „Książki naszych marzeń”. Z tego tytułu biblioteka szkolna otrzymała 145 nowych pozycji.

Wcześniej zorganizowano plebiscyt pod nazwą „Uczniowskie bestsellery”. Jego celem było:

< Stworzenie „Złotej Dziesiątki” najpopularniejszych wśród uczniów książek

< Zaplanowanie zakupów nowego księgozbioru, w oparciu o stworzoną listę

< Zwiększenie czytelnictwa w czasach zdominowanych przez telewizję i Internet

< Promocja biblioteki szkolnej jako miejsca poszukiwań ciekawych książek

< Wskazanie nowych tytułów, które mogą być wpisane do kanonu lektur szkolnych.

Uczniowie w formie ankiety mieli wskazać najbardziej interesującą książkę, taką, z którą nigdy nie chcieliby się rozstać, którą poleciliby do przeczytania najlepszemu przyjacielowi.

Wynik ankiety wskazał nam, jakiego rodzaju literaturą interesują się nasze dzieci. Pomógł też w zaplanowaniu pozyskiwania nowych tytułów do biblioteki.

Aktualnie szkoła bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”. W związku z tym biblioteka otrzyma 248 nowych tytułów w ilości 779 sztuk.

Mamy nadzieję, że będą one chętnie wypożyczane i staną się ulubioną lekturą naszych dzieci.

Bibliotekarz: M. Wierzbicka