Krakowski Tydzień Dobrego Słowa

Od poniedziałku 04.02.19r do piątku 08.02.19r. w krakowskich szkołach trwał Tydzień Dobrego Słowa pomyślany jako wydarzenie z udziałem uczniów, które miało pokazać, że szkoła może być wolna od mowy nienawiści i hejtu, wypełniona pozytywnym przekazem i wzajemnym szacunkiem.

To część kampanii, którą zapowiedział prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, której celem jest walka z nietolerancją i mową nienawiści.

Nasza szkoła brała czynny udział w tym wydarzeniu, podjęliśmy działania, które pokazały, że wiemy jak należy się do siebie zwracać i co robić, żebyśmy się w szkole dobrze czuli.

1. Wszystkie klasy wykonały plakaty propagujące „dobre słowa”. Na plakatach znalazły się wylosowane hasła, które  przygotowała RU.
  2. Na tablicach w całej szkole pojawiły się napisy z pozytywnymi słowami i hasłami – czyli jak ze sobą rozmawiać i porozumiewać się.
  3. Odbyły się ciekawe zajęcia z wychowawcami.
  4. Piątek był kolorowym dniem. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w różnych kolorach, a na podkoszulkach znalazły się karteczki z –dobrym słowem-.

Był to bardzo udany i ciekawy tydzień. Naszym zdaniem walka z nietolerancją i mową nienawiści – to walka każdego dnia.