konkurs programistyczny pod hasłem ,, Festiwal gier”

W  roku 2018 obchodzimy jubileusz 70 – lecia informatyki w Polsce. Z tej okazji XI LO w Krakowie wspólnie z Oddziałem Małopolskim  Polskiego Towarzystwa Informatycznego w listopadzie zorganizowało konkurs programistyczny pod hasłem ,, Festiwal gier”. Konkurs wpisał się również w wydarzenie jakim jest ,, Tydzień Edukacji Informatycznej”.

Z naszej szkoły 4 uczniów, pod opieką p. Barbary Oparowskiej, zaprezentowało swoje prace.

Finalistą został Piotr Szymański, uczeń klasy 8A. Podczas Finału konkursu zaprezentował swoją pracę pt. ,,Kosmiczny atak”. Wszyscy uczestnicy oraz uczniowie kl. 7b mieli możliwość nie tylko zapoznania się z nagrodzonymi pracami, ale również mogli zagłosować na najlepszą grę / nagroda publiczności/, zwiedzić Liceum i  porozmawiać z jego  uczniami, skosztować pysznych ciast ozdobionych elementami informatycznymi.

Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni –  zarówno z osiągnięć jak i świetnej organizacji konkursu oraz przyjęcia w XI LO.