Klasa 1a

W klasie 1a mamy super przygody:

Spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci panią Joanną Rusinek

W Bibliotece Publicznej Filia 20, 15 maja odbyło się spotkanie klasy 1a z panią Joanną Rusinek.  Podczas spotkania dzieci wykonały prace plastyczne, zastanawiały się nad tym, co jest dla nich ważne, o czym mogłyby powiedzieć światu. W czasie spotkania dzieci mogły porozmawiać z panią Joanną Rusinek posłuchać o tym, jak powstają ilustracje do książek oraz otrzymać autograf. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Fizyka dla smyka:

Sadzenie roslin:

Uroczysta Gala Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego

dla klas trzecich

„Historia Polski na kartach książek ukryta”

W ubiegły piątek, 17.05.2019r. w Bibliotece Publicznej Filia 20, odbyła się uroczysta Gala  Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego. Na uroczystość przybyli wraz z opiekunami uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 36, Szkoły Podstawowej Nr 107, Szkoły  Podstawowej Nr 2 w Kaszowie. Zostały ogłoszone wyniki konkursu, a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uroczystość uświetniło spotkanie z panią Alicją Biedrzycką, autorką książek dla dzieci takich jak „Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze” , „Królowa Jadwiga Marzenia i rozterki” , „Mała Helenka wielka Faustyna”.

Pani Alicja w ciekawy i bliski dzieciom sposób opowiedziała o pisaniu książek, a także o różnych interesujących ciekawostkach z historii Polski, zwłaszcza z czasów panowania Jadwigi i Władysława Jagiełły. Laureaci otrzymali autografy. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczestników drugiego etapu konkursu oraz słodkim poczęstunkiem.

Organizatorzy konkursu:

Szkoła Podstawowa Nr 21, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Jolanta Ścieszka i Ewa Rydzewska

Biblioteka Publiczna Filia przy ul. Opolskiej, pani Elżbieta Jędras

wycieczka do Pacanowa: