Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

22 I 2020r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

W pracę nad przygotowaniami tej imprezy zaangażowała się klasa 3a pod opieką p. Joanny Zając i p. Marii Wierzbickiej.

Odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych wraz z Paniami Wychowawczyniami zebrali się w salce gimnastycznej.

Na tle scenografii, na którą składały się baśniowe postacie oraz biblioteczne regały z książkami, wystawiono interaktywną inscenizację zatytułowaną „Kłótnia wróżek”.

Występujący uczniowie przygotowali piękne kostiumy i rekwizyty. Zaprezentowali się wspaniale!

W trakcie spektaklu pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące baśniowych bohaterów, a także zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książek.

Później nastąpił najważniejszy moment imprezy: uroczyste pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki.

Na zakończenie p. dyr. Ewa Nering pogratulowała pierwszoklasistom i podziękowała aktorom z kl. 3a za piękny występ.