„Jasełka na strychu” klas 2a i 2b

W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu słowno-muzycznym pt. „Jasełka na strychu”, które przygotowali uczniowie kl. 2a i 2b pod opieką wychowawców a za razem reżyserów tego spektaklu Joanny Zając i Anny Rudnickiej.

Akcja „Jasełek na strychu” toczyła się w magicznym miejscu, jakim jest strych pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia trafia Pola i Maks. Strych tego domu był pełen gratów, wśród których znajdowały się wiklinowa skrzynia, stary wieszak oraz fotel, „skrzydła anioła”, sianko, kije, „korona” jak się potem okazało, przedmioty te żyły, a do tego znały bardzo dokładnie historię narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiedziały głównym bohaterom – Poli i Maksowi. „Jasełka na strychu“ w bardzo ciekawy sposób łączyły przedstawienie jasełkowe z ukazaniem tego, że stare przedmioty mają swoją wartość. Ważne było przesłanie, że niczego nie należy od razu skreślać, a słowo „przepraszam“ ma wielką wartość. Niezwykłość świętowania Bożego Narodzenia ukazana została podwójnie: religijnie oraz poprzez niezwykłość wydarzeń. To właśnie dzięki nim młody chłopiec Max zrozumiał swoje błędy i przeprosił. Oczywiście przedstawienie było jasełkowe, tak, więc nie zabrakło postaci znanych z Biblii. Uczniowie zobaczyli przepełnione nastrojową muzyką sceny: zwiastowanie, poszukiwanie przez Maryję i Józefa miejsca i narodziny w stajence, a także reakcję pasterzy i króli. Pasterzom ukazał się anioł, natomiast królom – tańcząca gwiazdka.