Akcja Kocia kawiarnia

 Pomagamy

Jak zapewne wszyscy wiecie w związku z pandemią większość restauracji czy kawiarni jest zamkniętych, przez co przeżywają trudną sytuację finansową. Nie inaczej jest z Kocią Kawiarnią na ul. Lubicz. 

Po zobaczeniu posta kawiarni zadecydowałam się zorganizować pomoc.  W poście była mowa o zbiórce pieniędzy jednak uznałam, że część rodziców będzie chętniej przekazywała rzeczy niż pieniądze. 

I tak zwróciłam się do mojej wychowawczyni- Anny Wojdackiej o wyrażenie zgody na zbiórkę. Pani Anna przyjęła pomysł entuzjastycznie i oznajmiła, iż trzeba go jak najwcześniej wprowadzić w życie. 

I jak powiedziała tak zrobiliśmy, już w poniedziałek pudełko na rzeczy dla kociaków pojawiło się w holu szkoły. Pani Emilia Borowska również okazała się ogromną pomocą, za co jestem bardzo wdzięczna, na każdej lekcji z każdą klasą informowała, o naszej zbiórce.  

Uczniowie tak się zaangażowali, że już po półtora tygodnia pudełko było pełne a ja pisałam do Kociej Kawiarni, kiedy mogę je przywieść, i tak 11 grudnia w piątek około godziny 17 paczka znalazła się u kociaków. Przywitała nas przemiła opiekunka kotów. Po dostarczeniu w głównej mierze jedzenia mieliśmy okazję poznać wdzięczność tych mięciutkich czworonogów. 

Jak państwo widzą akcja się udała, jednak, jeśli nie zdążyliście za pierwszym razem nie martwcie się! Zbiórka nadal trwa i dalej serdecznie zachęcam do pomocy nie tylko Kociej Kawiarni  ale także do zbierania zakrętek dla Marysi! 

uczennica klasy 8a Natalia Chechelska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *