Dzień Bezpiecznego Internetu

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Prace naszych uczniów-  klasy VI

Bezpieczeństwo w Internecie Maja   Bezpieczeństwo w Internecie- Ivo

Bezpieczeństwo w Internecie- Tymek  Bezpieczeństwo w Internecie- Oliwka

Z inicjatywy Komisji Europejskiej jest  obchodzony na całym świecie.  Pomysł zrodził w się w  2004 roku. Listę zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętych działań można zobaczyć na stronie www.saferinternetday.org.  W tym roku to 9 lutego.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Patronat honorowy objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

9 lutego 2021 w godzinach 17:00- 20:30 odbędzie się  Konferencja DBI 2021 Zaproszeni na nią są również rodzice. Więcej informacji pod linkiem Konferencja DBI.  Poprowadzi ją dziennikarka Justyna Suchecka.

Zachęcamy do zapoznania się, z tematem jak najbardziej na czasie.