Z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet. Jest to akcja charytatywna prowadzona przez portal edukacyjny www.dyktanda.pl.

Ideą wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne,  zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny.

Przykładowo może to być wsparcie osoby chorej, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu – dzięki temu będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!